Göktürk Üçlemesi – İlk Göktürk, Kırk Göktürk, Son Göktürk

1

Göktürk Film Üçlemesi

Dağ ve Börü serilerinin yaratıcısı Alper Çağlar’dan destansı bir yeni film projesi geliyor. Projenin detayları yazımızın devamında..

göktürk film üçlemesi

Yapımcı ve yönetmen Alper Çağlar, sosyal medya hesaplarından duyurduğu bir video ile yeni film projesinin tanıtımını yaptı. Alper Çağlar yayınladığı videoda  Göktürk Üçlemesini aşağıdaki sözleriyle tanıttı.

“Merhaba, Ben Alper Çağlar,
Uzun zamandır düşündüğüm, üzerinde çalışmaya başladığım, senaryosunu kaleme aldığım,yeni yöneteceğim film projesini sizlerle paylaşmanın vakti geldi. Şimdi biliyoruz ki batı dünyası mitlerine önem veriyor. Mitolojinin miti. Çizgi romanları var, oyuncakları ve bilgisayar oyunları var. Bunların hepsi modern mitolojilerini oluşturuyor. Kendi kültürlerini ve dillerini ihraç ediyorlar. Bu onların bir gücü. Kimsenin burnu dahi kanamadan, küçük ülkeleri fethediyorlar. Çocuklar, uçan kahramanların oyuncaklarını alıyor. Para harcayarak başka bir kültürü benimsiyorlar. Bu her zaman kötü olmak zorunda değil. Bu konuda inanılmaz yetersiz olduğumuzu düşünüyorum, Türk kültürü olarak. Onların kurmaca çizgi romanları varsa bizim gerçek tarihimiz var. Onların hayal ürünü karakterleri varsa bizim iki bin yıla yayılmış, saymakla bitmeyecek halis kahramanlarımız var. Bunun bilinci ve bunun tutkusu ile bu yola çıkıyorum. Bu yol zor olacak. Film tarihimizin en destansı işini yapmaya koyuluyoruz. Dolayısıyla bu üçleme aceleye gelmeyecek. Öyküsü ve gerek Türk gerek küresel seyircisinde bıraktığı Türk kültürü şuuru en önemli vasfı olmak zorunda.”Göktürk Üçlemesi Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlk Göktürk Filmi 2019

Serinin ilk filmi İlk Göktürk, bir aksilik olmasa filmin 2019 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

ilk göktürk filmi 2019
Kırk Göktürk Filmi 2022

Serinin ikinci filmi Kırk Göktürk filmi 2022 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

kırk göktürk filmi 2022

Son Göktürk Filmi 2025

Serinin son filmi Son Göktürk diğer filmlerin vizyon tarihlerinde sıkıntı olmaz ise 2025 yılında yayınlanacak ve seri sona erecek.

son göktürk filmi 2025

GÖKTÜRK ÜÇLEMESİ

Alper Çağlar, Göktürk üçlemesinde Türklük Bilimi Akademik Danışmanları Prof.Dr. Ahmet Taşağıl, Prof.Dr. Arif Çağlar, Prof.Dr. Ahmet Bican Ercilasun ve Prof.Dr. Osman Fikri Sertkaya oldu. Filmin müzikleri yine BÖRÜ dizisi müziklerini yapan Alman Müzisyen Lincoln Jaeger tarafından hazırlanacak.

Filmlerin oyuncu kadrosu, nerede çekileceği ve diğer detaylar duyurulduğunda eklenecektir.

Göktürk Üçlemesi sizi de heyecanlandırdı mı?

Değerlendirme
Göktürk Film Serisi
Paylaş

1 Yorum

YORUM YAP.

Please enter your comment!
Please enter your name here